Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013

Στο Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδας η Γυναικεία ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Σουρμένων Ελληνικού

Το Ελληνικό βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο Αλεξάνδρειο, όμως ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο, νίκησε με τον Αρη και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία του σε φάιναλ φορ.

Συνεπώς μαζί με τον Ιπποκράτη Κω, τον Παναθηναϊκό και τον Ικαρο Καλλιθέας, θα διεκδικήσουν τη φετινή κούπα.
Οι φιλοξενούμενες έχαναν με 45-26 στο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος μεταμορφώθηκαν.

Απάντησαν με επί μέρους 2-23 στα πρώτα έξι λεπτά της επανάληψης κι από εκεί και πέρα έλεγξαν απόλυτα την αναμέτρηση.
Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 53-58 (επί μέρους 8-32 στο τρίτο δεκάλεπτο), με το Ελληνικό να παίρνει μεγάλη βοήθεια από τις Σπυριδοπούλου, Νικολαϊδου, Σταμάτη και Χαλιβέρα.

Στην τελευταία περίοδο, το Ελληνικό έλεγξε απόλυτα το ρυθμό και έφτασε στη σπουδαία νίκη με σκο 66-72. Πέτυχε, δηλαδή, στο δεύτερο ημίχρονο 46 πόντους...

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 45-26, 53-58, 66-72.
Άρης (Μασλαρινός): Ολιβερ 16, Σύρρα 4, Μούλη 11, Χατζάκου 25(1), Πολύχρου 5(1), Κατωπόδη 2, Κυλαζίδου 1, Κωτούλα 2.
Ελληνικό (Καπογιάννη): Σπυριδοπούλου 11(3), Γκοτζή 6(1), Χαλιβέρα 14, Τζόνσον 5, Μπόνη 8(2), Σταμάτη 15(1), Παντέλη 4(1), Νικολαϊδου 6, Μπαλτά 3(1).

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Τα δημοσιεύματα δεν αποτελούν θέση η άποψη δική μας αλλά Πολιτών και Blogger. Επίσης δημοσιεύονται άρθρα εφημερίδων και περιοδικών.
Παρακαλούμε όταν υποβάλετε σχόλιο, να μην χρησιμοποιείτε υβριστικούς χαρακτηρισμούς